Üks väheseid süljeprooviga antigeeni kiirteste Eesti turul, mis on mõeldud enesetestimiseks (kodukasutusloaga).
Test on mõeldud süljeproovide iseseisvaks kogumiseks kodus sümptomitega inimestele, kellel kahtlustatakse COVID-19 nakkust.
- Mugavalt süljeprooviga tehtav
- Notified Body ehk teavitatud asutuse sertifikaadiga CE1434
Kuidas kiirtesti teha?
Vähemalt 10 minutit enne süljeproovi kogumist ei tohi suhu mitte midagi panna, sealhulgas ei tohi midagi süüa, juua ega tarbida tubakatooteid. Vähemalt 20 sekundit enne testi tegemist peske käsi seebi ja veega. Kui seep ja vesi pole kättesaadavad, kasutage vähemalt 60% alkoholisisaldusega kätepuhastusvahendit.
1. Proovi võtmine
- Eemaldage lehter ja plasttoru; paigaldage lehter torule.
Köhige sügavalt 3–5 korda. Märkus: Köhimise ajal kandke näomaski või katke suu ja nina salvrätiga ning hoidke teiste inimestega distantsi.
- Sülitage ettevaatlikult lehtrisse.
Sülg (mullivaba) peab ulatuma skaalamärgil kõrguseni. Märkus: kui kogutud pole piisavalt süljevedelikku, korrake eespool esitatud proovi kogumise samme. Asetage kasutatud lehter plastmaterjalist bioohutuse kotti. 
2. Proovi ettevalmistamine
- Puhvri avamiseks rebige ja lisage terve puhver süljevedelikuga katseklaasi.
Paigaldage katseklaasile kork. Hea segunemise tagamiseks pigistage katseklaasi ettevaatlikult 10–15 korda. 
3. Testimine
- Eemaldage katseseade suletud fooliumkotist ja kasutage seda ühe tunni jooksul.
Parimad tulemused on tagatud siis, kui test sooritatakse viivitamatult pärast fooliumkoti avamist.
- Asetage proovikassett ühtlasele tasasele pinnale.
- Pöörake katseklaas ümber ja lisage katseseadme osale, mis on märgitud tähega „S“, kaks tilka lahust ning käivitage seejärel taimer.
Proovikassetti ei tohi testi ajal liigutada. 
4. Tulemus
- Vaadake tulemust 15 minuti pärast.
Tulemus ei ole pärast 20 minuti möödumist enam usaldusväärne.
- Pärast testi tegemist asetage kõik testikomplekti komponendid plastmaterjalist bioohutuse kotti ja kõrvaldage see vastavalt kohalikele eeskirjadele.
Komplekti kasutatud komponente ei tohi uuesti kasutada.

Küsimused ja vastused
Kuidas olla kindel, et test õnnestus?
COVID-19 antigeeni kiirtest on kiire kromatograafiline immunoloogiline analüüs SARS-CoV-2 antigeenide tuvastamiseks inimese süljevedelikus. Kui ilmub kontrolljoon (C), tähendab see, et testiseade töötab nõuetekohaselt.
Kui kaua läheb tulemuste saamiseks aega?
Tulemusi on võimalik lugeda 15 minuti pärast, kui kontrollalale (C) on ilmunud värviline joon. Pärast 20 minuti möödumist ei tohi tulemusi enam lugeda.
Millal on parim aeg testi tegemiseks?
Testi võib teha igal ajal. Siiski on soovitatav koguda esimene süljeproov hommikul.
Kas tulemus võib olla vale? Kas on tegureid, mis võivad testitulemust mõjutada?
Tulemused on täpsed vaid juhul, kui kasutatakse inimese värsket süljevedelikku ja järgitakse hoolikalt juhiseid. Hoolimata sellest võib tulemus olla ikkagi vale. Muud kui SARS-CoV-2 koroonaviiruse tüved või muud häirivad tegurid võivad anda esialgse positiivse tulemuse.
Kuidas testi mõista, kui joonte värv ja intensiivsus on erinevad?
Joonte värv ja intensiivsus ei ole tulemuse tõlgendamisel olulised. Test on positiivne hoolimata testjoone (T) värvi intensiivsusest.
Mida pean tegema, kui testi tulemus on positiivne?
Positiivne tulemus tähendab seda, et SARS-CoV-2 antigeenid on olemas. Positiivne tulemus tähendab seda, et suure tõenäosusega on teil COVID-19 ja tulemust peab kinnitama. Alustage viivitamatult eneseisolatsiooni vastavalt kohalikele juhistele ja võtke vastavalt kohalike ametiasutuste eeskirjadele kohe ühendust oma perearsti/arstiga või kohaliku tervishoiuasutusega. Teie testitulemusi kontrollitakse PCR kinnitustesti abil ning seejärel selgitatakse teile edasisi samme.
Mida teha, kui tulemus on negatiivne?
Negatiivne tulemuse tähendab seda, et olete negatiivne või on viiruse osakaal liiga madal, et seda saaks testiga tuvastada. Siiski on võimalik, et käesolev test annab negatiivse tulemuse, mis on mõningate COVID-19 viirusega inimeste puhul vale (valenegatiivne). See tähendab, et kuigi test on negatiivne, võib teil ikkagi olla COVID-19. Kui teil esinevad sümptomid nagu peavalu, migreenid, palavik, lõhna- või maitsemeele kadumine, siis võtke vastavalt kohaliku ametiasutuse juhistele ühendust lähima tervishoiuasutusega. Lisaks võite end uue testikomplektiga uuesti testida. Kahtluse korral korrake testi 1–2 päeva pärast uuesti, sest koroonaviirust pole võimalik kõikide nakkusfaaside puhul täpselt tuvastada. Distantsi- ja hügieenireegleid peab endiselt järgima. Isegi negatiivse testitulemuse korral peab järgima distantsi- ja hügieenireegleid. Rände/reisimise, ürituste külastamise jne reeglite järgimine peab vastama kohalikele COVIDi juhistele/nõuetele.
Reviews
There are no reviews yet.